| Aplikasi | Peralatan lubang pengeboran fondasi |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Diameter Pengeboran Maksimal | 1500 mm |
| Brand | Soilmec |
| Jenis | Latihan |
|---|---|
| Nama | ember auger |
| Warna | Warna yang dapat disesuaikan |
| Jumlah potongan | 1 |
| Bahan | baja karbon berkualitas tinggi |
| Application | Foundation Drilling Hole Machine |
|---|---|
| Mesin | CAT |
| Drilling Depth | 20m-75m |
| Diameter Bor | 400mm-2500mm |
| Brand | CRRC |
| Aplikasi | Lubang Pengeboran Yayasan |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Merek | tanahmec |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Kedalaman pengeboran maks | 60m |
| Max Drilling Diammeter | 1600mm |
| Merek | tanahmec |
| Application | Foundation Drilling Hole Equipment |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 60M |
| Max Drilling Diammeter | 2000mm |
| Brand | Soilmec |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Bahan | 16Mn untuk bit pengeboran; 16Mn/35CrMo untuk bar kelly; Q235 untuk pipa tremie |
| Color | Customized |
| After-sales service provided | Video technical support,Online support,Engineers available to service machinery overseas,Field maintenance and repair service,Field installation |
| Name | Rotary head sleeve booshfor rotary drilling rig construction machine parts piling rig rotary head accessories |
| Nama | Alat Pengeboran |
|---|---|
| Bahan | Q355C |
| Aplikasi | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane rig tiang pancang Kelly Bar |
| Kotak Kelly | 120x120mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm |
| Kemasan rincian | Kotak kayu |
| nama | alat pengeboran |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Aplikasi | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane pilar Kelly Bar |
| Kelly Box | 120x120mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm |
| Kemasan rincian | Kotak kayu |
| Nama | Rig Penumpukan Bekas |
|---|---|
| Kedalaman Pengeboran | 30-60 |
| Bobot | 50T |
| Jenis mesin | XR220 |
| Keuntungan | Kualitas tinggi dan harga pabrik |