| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | 16Mn for drilling bit; 16Mn/35CrMo for kelly bar; Q235 for tremie pipe |
| Color | Customized |
| After-sales service provided | Video technical support,Online support,Engineers available to service machinery overseas,Field maintenance and repair service,Field installation |
| Name | Pulley wheel piling rig bore hole rotary drilling rig construction machine spares upper mast |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | 16Mn for drilling bit; 16Mn/35CrMo for kelly bar; Q235 for tremie pipe |
| Warna | disesuaikan |
| Layanan Pasca Penjualan | Dukungan teknis video,Dukungan online,Teknisi yang tersedia untuk melayani mesin di luar negeri,Laya |
| Name | Key board for rotary drilling rig spare parts construction machine parts piling rig rotary head accessories |
| Nama | Rig Penumpukan Bekas |
|---|---|
| Kedalaman Pengeboran | 58000 (MM) |
| Bobot | 78T |
| Jenis mesin | SR80C |
| Keuntungan | Kualitas tinggi dan harga pabrik |
| Application | Foundation Drilling Hole Equipment |
|---|---|
| Mesin | Weichai |
| Max Drilling Depth | 62M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Zoomlion |
| Jenis | Laras inti |
|---|---|
| Material | steel,high quality carbon steel |
| Color | Yellow |
| Oem | available |
| Oem/odm | Welcome |
| Type | Rock bucket |
|---|---|
| Material | steel,high quality carbon steel |
| Color | orange |
| OEM | Tersedia |
| Oem/odm | Welcome |
| Type | Rock bucket |
|---|---|
| Material | steel,high quality carbon steel |
| Color | black |
| Oem | available |
| Oem/odm | Welcome |
| Bahan | besi cor |
|---|---|
| application | machinery |
| Tekanan nominal | 31,5Mpa |
| Oem | available |
| lapisan aplikasi | Tanah, Bumi, Batu, Tanah Liat, Lumpur, Dll. |
| Type | Rock auger |
|---|---|
| Material | steel,high quality carbon steel |
| Warna | Hitam |
| OEM | Tersedia |
| Oem/odm | Welcome |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Nama produk | Auger Lurus |
| Kedalaman pengeboran maks | 70m |
| OD | 1600mm |
| Teeth Number | 6 |