| Penggunaan | Konstruksi Bored Pile Pondasi |
|---|---|
| Product name | Customized Down the hole drill pipe |
| Max Drilling depth | 20m-120m |
| Diameter Maks | 2000mm |
| Lock Type | interlocking |
| Condition | Used |
|---|---|
| Jenis | Pengeboran Rotary Rig |
| Jenis daya | solar |
| Warranty | 6 months |
| OD | 406mm |
| Condition | Used |
|---|---|
| Jenis | Pengeboran Rotary Rig |
| Jenis daya | solar |
| Warranty | 6 months |
| OD | 355mm |
| Nama produk | Interlocking / Frctional Kelly Rod |
|---|---|
| Jaminan | 1 Tahun, 6 bulan |
| Application | post hole digging machine,Large caliber pile foundation pilling |
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn |
| Weight | 5-20T |
| Jenis | Bucket Pengeboran Tanah |
|---|---|
| Material | steel,high quality carbon steel |
| Warna | Oranye |
| Oem | available |
| Oem/odm | Welcome |
| Jenis | Latihan |
|---|---|
| Package | SET |
| Jumlah Bagian | 1 |
| Material | high quality carbon steel |
| Warna | Oranye |
| nama | Kotak Kelly |
|---|---|
| Material | 35CrMo With heat treatment |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High quality and factory prices |
| Kemasan rincian | Kotak kayu |
| Name | Kelly Box |
|---|---|
| Material | 35CrMo With special heat treatment |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT SR XR Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High quality and factory prices |
| Kemasan rincian | Kotak kayu |
| Jenis | Latihan |
|---|---|
| Kemasan | Kotak |
| Jumlah potongan | 1 |
| Bahan | baja karbon berkualitas tinggi |
| Warna | warna lain |
| Condition | Used |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power type | Diesel |
| Warranty | 6 months |
| Kemasan rincian | disesuaikan |